galerija | menininkaiMartynas Pekarskas

Lietuva , .
1994

GRAFO galerijos projekte „XOXO from young blood“ šiuo metu yra pristatomas jaunosios lietuvių menininkų kartos atstovas Martynas Pekarskas (g. 1994). Tapytojo darbų ciklas „Kvadratėliai“  parodoje pavadinimu „Pixelate“ šiuo metu išeksponuoti verslo centre B Nordic 26 ( J. Basanavičiaus g. 26, Vilnius).

 „Vienas langelis it visa drobė - visa drobė tik fragmentas paveikslo. Racionalus formatas skirtas išlaisvinti intuityvius spalvinius sprendimus. Taisyklės arba metodas nubrėžiantys ribas ir procesas, mėginantis ribų konkretumą. Tai yra ir abstrakcija savaime ir suskaitmeninta abstrakcijos išraiška. Tai - žmogiškojo faktoriaus filtras keliaujant iš tikrovės į elektroninę erdvę ir iš jos grįžtant į tikrovę. Vienas langelis – vienas solidus taškas, savyje turintis begalybę kitų taškų.“, - apie kūrinių konceptą kalba Martynas Pekarskas.

Martynas Pekarskas naujausiuose savo kūriniuose iš ciklo „Kvadratėliai“ transformuodamas skaitmeninino vaizdo elementus į paskirų formų bei spalvų abstrakciją, permąsto vaizdo visumos suvokimą bei pačią jo koncepciją.  Matematiškai apskaičiuotas paveikslo formatas ir nuolat pasikartojanti tiksli forma - kvadratėlis/pikselis - yra atsveriami išraškingų ir netolygių potėpių. Pastarieji drobės paviršiuje kuria savitą ornamentinį lauką, kuris išlaisvina žiūrovo žvilgnsį nuo skaitmeninės erdvės sutapatinimo. Kontrastingų spalvų dermė ir potėpių žaismas leidžia prasiskverbti prie spalvos bei šviesos esmės, o nuolatinė formų monotonija - suvokti fragmento svarumą visumoje.

Martynas Pekarskas šiuo metu yra freskos – mozaikos specialybės pirmų metų magistras Vilniaus dailės akademijoje, MTSK katedroje. Menininkas yra dalyvavęs ne vienoje grupinėje parodoje, meniniuose projektuose Lietuvoje. Per pastaruosius metus jis surengė net tris personalines parodas, o šiuo metu, ketvirtoji personalinė tapytojo paroda - “Pixelate” - bus eksponuojama verslo centre B Nordic 26 Vilnius iki 2018 m. vasario 13 d.